6 Nisan 2015 Pazartesi

Avakado Yaprağı

Avakado YaprağıAvokado ,  tarçın ve kafur ağacı’nı da içine alan defnegiller familyasına ait bir ağaç ve bu ağacın meyvelerinin adıdır.

Ülkemizin güney sahillerinde yetişen  avokado,  kabuğu yeşil, yenen kısımları beyaz, iri çekirdekli bir meyvedir.Vitamin ve Mineral Kaynağı Avakado Yaprağı


Bir çok meyve ve sebzede bulunan antioksidanlar, özellikle avakado yaprağında bolca yer almaktadır.  Avokado yaprağı, içerisinde bol miktarda barındırdığı yağ yakıcı bir antioksidan bir enzim olan Glutathion sayesinde hem hücre yaşlanmasını önlemekte hem de kilo verme ve zayıflama amacıyla kullanılmaktadır.


Avakadonun meyvesi kadar yapraklarınında birçok faydası vardır. Böbrek taşı ve iltihaplarında, Safrakesesi taşında, Böbrek ağrıları ve yetmezliğinde İdrar yolları iltihaplarında, Prostat büyümesi ve iltihaplarında, Mide ülseri ve gastritte etkin bir tedavi edicidir.

Avakado Yaprağının Faydaları Nelerdir


Avakado yaprağı özellikle çay şeklinde tüketildiğinde bir çok rahatsızlığın tedavinde yardımcı unsur olarak kullanılabilmektedir. Özellikle, Basur kanamalarında kullanılır. Çok kalorili olmasına rağmen içerdiği Glutathion süper bir hücre koruyucusudur, çünkü en iyi antioksidanttır. Antioksidantlar hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatırlar ve kanseri önlerler.

avakado yaprağı, bol miktarda E vitamini de içerir. Bu vitamin kalp ve deriyi koruyarak dolaşımı düzene sokar. Ayrıca potasyum ve B6 vitamini de içerir. Kadınlar açısından çok gereklidir.


Avakado Yaprağı Çayı Nasıl HazırlanırBunun için avakado yapraklarının kurutulmuş olması gereklidir. 1 yemek kaşığı kurutulmuş avakado yaprağını kaynamakta olan 1 bardak suyun içine atın ve 8 dakika kaynatın.

Bu çayı 3 gün boyunca günde 1 kez içiniz ve birkaç gün ara verip tekrar 3 gün içiniz. Böbrek sancısı çeken kişilerin imdadına Avakado yaprağı yetişiyor. Yaklaşık 1 tutam avakado yaprağını(3,4 gr) 1 bardak suda kaynatın.Yaklaşık (8-10 dakika )boyunca kaynattığınız avakado suyunu ılınınca tüketiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder